Bachova květová terapie

 
 
Působení Bachových esencí:
Bachovy květové esence působí výhradně na emoční úrovni člověka. Emoce člověka vyrovnávají, pomáhají získat nadhled nad situací, kterou člověk prožívá. Pomáhají nám vracet se zpět k naší podstatě. 
Zakladatel této terapie dr. Edward Bach (1886-1936)  byl přesvědčen, že osobnost a vnitřní postoj člověka k životu má vliv na jeho zdraví. U pacientů se nesoustředil na tělesné příznaky, ale na jeho osobnost a jeho prožívání.
 
Bachovy esence nemají žádné vedlejčí účinky, jsou určeny pro děti, dospělé, těhotné, nemocné atd. Dokonce i pro zvířata a rostliny.
Esence pochází z divoce rostoucích květů, stromů a keřů. Celkem je jich 38, jednotlivě i jejich kombinace jsou pro konkrétní emocionální a mentální stav.
 
 
Průběh terapie:
Pro správné namíchání esencí je potřeba 30-60-ti min. rozhovor s klientem o jeho prožívání, emocích a o tom, co potřebuje řešit.
Poté klient dostává lahvičku s namíchanými esencemi, kterou pravidelně užívá cca 3-4 týdny.
Poté může následovat opět krátký rozhovor a případně pokračování v terapii esencemi - na základě toho, zda jde o dlouhodobější či krátkodobý stav, který se řeší. V případě míchání esencí dítěti se zpravidla míchají esence i pro rodiče - nejčastěji matku.
 
Jelikož jsem svou profesí psychoterapeut, Bachovy esence vidím jako vhodný podpůrný prostředek k psychoterapii, který nám může dopomoci k většímu nadhledu nad situací a tím se stát otevřenější vůči řešení. Esence přináší větší klid, harmonii a moudrost. Proto rozhovor s klientem vedu spíše terapeuticky, abychom dobře pojmenovali emoce a to, co klient prožívá a řeší.
 
Ceník:
 
Konzultace s dospělým  - včetně lahvičky esencí na míru - délka cca 60 min.            700 Kč  (zaváděcí cena 500 Kč)
(pokud bude konzultace kratší - zejména v případě kontrolních konzultací - cenu přizpůsobuji času)
 
Konzultaci lze objednat i po Skypu
 
Je nutné se vždy předem objednat - telefonem či emailem - viz kontakty.
 
Lze zakoupit i směsi Krizových esencí - pro dospělé, děti, noční, apod.
 
 
 
 
 
-
 
 
 

Aromaterapie

 
Prodávám výrobky www.nobilis.cz
 
Zejména ÉTERICKÉ OLEJE - působící velmi vhodně jako doplněk k podpoře psychiky a naší nálady.